HAARLEM - Tijdens dit bijzondere concert brengt het Haarlems Amateur Symfonie Orkest een ode aan diverse vrouwelijke componisten, die in de muziekgeschiedenis vaak onderbelicht zijn gebleven. Tijdens het concert krijgt de schoonheid van de gecomponeerde werken een podium. Het HASO speelt La nuit et l’Amour van Augusta Holmès en de Ouverture in C Major van Fanny Mendelssohn. Tevens wordt het virtuoze pianoconcert in A mineur op. 7 van Clara Schumann ten gehore gebracht, met op piano Willem van den Dool (1999), een veelzijdig pianist. Hij begon met pianospelen op zesjarige leeftijd en ging naar de Kathedrale Koorschool Utrecht.

Momenteel studeert hij bij Ellen Corver in de master Klassiek Piano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij ontving masterclasses van onder anderen Severin von Eckardstein en Alexei Lubimov. Hij is actief als kamermusicus en heeft een grote liefde voor het lied. Als liedpianist is Willem dit jaar Britten Pears Young Artist 2025-2026. Met mezzosopraan Jasperina Verheij vormt hij een liedduo.

Ook worden twee delen uit de 3e symfonie in F majeur van J. Brahms uitgevoerd, waarmee Clara en haar man Robert bevriend waren.

Het Haarlems Amateur Symfonie Orkest is opgericht in 1932 en is het oudste orkest van Haarlem. Door alle jaren heen is het orkest altijd vernieuwend. Sinds 2000 is Annelies Smit de vaste dirigent. Onder haar inspirerende en enthousiaste leiding zoekt het HASO graag de verbinding met andere (vocale) musici en diverse kunstuitingen en creëert bijzondere projecten, waarbij ook bijzondere talenten een podium worden geboden. Diverse solisten hebben met het HASO opgetreden en er is samengewerkt met jeugdorkesten, zangers en diverse koren. Bij jubileumconcerten pakt het orkest groots uit om niet alleen volwassenen, maar zeker ook kinderen de kans te geven om te kunnen meegenieten van de muziek. Het HASO treedt tevens op in het buitenland zoals in Engeland, Frankrijk, Duitsland en België. Verdere informatie: https://haso-orkest.nl

Zondag 23 november 19.30 uur in het Verhalenhuis

Kaarten zijn verkrijgbaar via: https://verhalenhuishaarlem.nl/events/haso-eert-vrouwelijke-componisten/

Kinderen <12 jaar €10, volwassene €18.