HAARLEM - Tijdens de komende editie van Stripdagen Haarlem brengt illustrator en kunstenaar Milan Hulsing een muzikale expositie naar Hello I’m Local in Haarlem. In zijn tentoonstelling Mondo Pop neemt hij bezoekers mee op een visuele reis langs iconische zangers en artiesten uit Bollywood, Lollywood en de Arabische muziekcultuur.
Sinds een paar jaar werkt Milan Hulsing aan een reeks portretten van door hem geliefde artiesten en muzikanten uit landen waar hij heeft gewoond of naar toe is gereisd. In 2011 verscheen zijn werk Stad van klei. Dit werk was gebaseerd op de gelijknamige roman van de Egyptische schrijver Mohamed El-Bisatie. In die periode verbleef Hulsing in Caïro, waar hij een grote verzameling platenhoezen opbouwde. De vaak gezeefdrukte ontwerpen vormden de aanleiding voor zijn portretten van bekende zangers en zangeressen uit de Arabische wereld, die hij vervolgens als posters liet drukken.
Bekende namen als Um Kalsoum (Egypte) en Asha Bhosle (India) passeren de revue, alsmede obscuurdere muzikanten als de funk organist Assa'd Khoury (Syrië) en de psychedelische gitarist Omar Khorshid (Egypte/Libanon). Het zijn kleurrijke ontwerpen die nieuwsgierig maken naar de muziek van de geportretteerden.
De portretten werden eerder tentoongesteld in het Mahmoud Mokhtar museum in Cairo, op de gevel van poptempel Paradiso en in het Delftse 38CC. Met deze tentoonstelling krijgt Haarlem op 30 en 31 mei een kleurrijke en muzikale primeur. Zaterdag 30 mei om 17:30 uur geeft Hulsing een toelichting op zijn werk. Aansluitend worden de bijbehorende nummers van de geportretteerde artiesten op vinyl gedraaid. Een unieke kans om beeld en geluid samen te beleven.
Hulsing is onder meer bekend van boeken als Voetsporen, Stad van Klei en de indrukwekkende stripbewerking van De Aanslag van Harry Mulisch. In zijn werk blijft hij zichzelf steeds opnieuw uitdagen. Met zijn festivalposter voor Stripdagen Haarlem 2026 laat Hulsing zien hoe krachtig en actueel het medium strip kan zijn. De bezoeker wordt als het ware uitgenodigd om met een kritische blik naar de wereld én naar beeldverhalen te kijken.
Praktische informatie:
Tentoonstelling: Mondo Pop van Milan Hulsing
Te zien tijdens Stripdagen Haarlem op 30 en 31 mei 2026 van 09:00 – 18:00 uur.
Locatie: Hello I.m Local, Spaarnwouderstraat 74, Haarlem
Extra: Zaterdag 30 mei om 17:30 uur toelichting door Milan Hulsing en vinylsessie.
Meer informatie: www.stripdagenhaarlem.nl

10.4 ℃


















































